מוצרים מומלצים
טלפון חנות / מכירות :
03-6720011
ראשימאמרים וביקורותמאמריםפריצת אקס בוקס 360 - יתרונות וחסרונות

פריצת אקס בוקס 360 - יתרונות וחסרונות

מכשיר אקס בוקס 360 הוא מכשיר מופלא, המעניק חוויה עצומה ואינספור שעות של הנאה לכל מי שרוכש אותו. אלא שהרכישה עצמה מצריכה מחשבה לגבי מספר סוגיות, דוגמת הדגם הספציפי של אקס בוקס 360 בו מעוניינים להצטייד, נפח הזיכרון וכן שאלה משמעותית אחת: האם המכשיר הנרכש פרוץ? או בכלל – האם מומלץ לפרוץ מכשירי אקס בוקס קיימים? כפי שתראו מיד, ההחלטה על הפריצה כוללת בתוכה, כמו כמעט כל דבר אחר בחיים, יתרונות וחסרונות.

בצד החיובי: מיקסום החוויה וחיסכון כלכלי

כיום, היצע המשחקים של האקס בוקס הוא חסר תקדים. הגם שכל משחק שכזה יכול לספק הנאה לפרק זמן ארוך, אפילו מאד, הגיוון חשוב בלא מעט מצבים. משתמש האקס בוקס הממוצע ישמח בוודאי שמאגר המשחקים שלו יהיה הרחב ביותר האפשרי, מה שיעניק לו בחירה, בכל אימת שהוא מתיישב מול מכשיר האקס בוקס שלו, לגבי המשחק הספציפי.

זאת ועוד, אסור לשכוח שלמשחקי אקס בוקס יש גם "אורך חיים" אשר בו יש להתחשב. למרות רמות האתגר הגדולות של מרבית המשחקים, את רובם ניתן לסיים בשלב זה או אחר, מה שמעלה מיידית מחשבות על מעבר למשחק או למשחקים הבאים. ברור שהדבר הרבה יותר פשוט כאשר ההצטיידות במשחקים היא פשוטה, מהירה וזולה, פועל יוצא של פריצת המכשיר.

מבחינה פיננסית, ברור שהפריצה כרוכה בתשלום מסוים, העומד סביב כמה מאות שקלים. ועדיין, אין צל של ספק שבכוחה החיובי של הפריצה לחסוך הון עתק. היא מאפשרת לשחק גם במשחקים שאינם מקוריים, עובדה החוסכת מאות שקלים עבור כל משחק שכזה: למעשה, יש הטוענים כי החלק המשמעותי ביותר בעת תחזוקת אקס בוקס, מבחינה כלכלית, הוא ההוצאות על המשחקים. פריצה חד פעמית שתאפשר הצטיידות במשחקים במחיר מינימלי, ולרוב גם ללא תשלום כלל, יכולה להפוך את רכישת המכשיר למשתלמת עוד יותר.

ומה באשר לחסרונות?

בעת פריצת מכשירי אקס בוקס 360, בדומה לסוגים אחרים של קונסולות משחקים, יש מספר סיכונים שיש לתת עליהם את הדעת. זה מתחיל עם עובדה אחת שצריכה להילקח בחשבון תמיד: פריצה שאינה מקצועית עלולה להסב נזק, לעיתים בלתי הפיך, עבור המכשיר. זו הסיבה לכך שמומלץ מאד שלא לחשוב אפילו על ביצוע הפריצה באופן עצמאי, על אף שהדבר עשוי להיות מפתה על רקע הרצון לחסוך כמה מאות שקלים, או לחילופין המדריכים אשר זמינים בוודאי באינטרנט. גם כאשר בוחרים במעבדה מקצועית, צריך לוודא שהיא אכן מנוסה בתחומה ויכולה להצביע על אינספור פריצות מוצלחות שהיא ביצעה במרוצת השנים.

חשוב לשים לב שפריצת המכשיר עלולה להביא לכך שהאחריות עליו, כפי שניתנה על ידי הגורם המוכר, מתבלטת לה. מבחינה חוקית מותר כיום בישראל לפרוץ מכשירי אקס בוקס, אם כי שימוש במשחקים שאינם מקוריים מהווה הפרה אפשרית של זכויות יוצרים. יש לציין כי החוק בישראל טרם נאכף, מהבחינה הזו, כך שלפחות בנקודת הזמן הנוכחית ניתן לעשות זאת ללא חשש.

סוגיה משמעותית נוספת היא זו של משחקי האונליין. יש הסבורים שפריצת מכשירי אקס בוקס 360 מבטלת לחלוטין את האפשרות לשחק משחקי רשת, חלק בלתי מבוטל מההנאה שמגלם בתוכו המכשיר. ובכן, זה לא מדויק לחלוטין: ברוב המשחקים ניתן לשחק גם במכשירים פרוצים, אם כי כדי למנוע השעיות (BANS) רצוי להקפיד על חוקים מסוימים. כמו כן, חלק מהפריצות מאפשרות לבחור לאחר מכן בין מצב מקורי למצב פרוץ, כך שניתן להתאים את המצב הספציפי לסוג המשחק ולתנאים שהוא מציב.