מוצרים מומלצים
טלפון חנות / מכירות :
03-6720011
ראשימאמרים וביקורותמאמריםכיצד פורצים אקס בוקס 360

כיצד פורצים אקס בוקס 360

אקס בוקס, קונסולת המשחקים הפופולארית מבית מייקרוסופט, מספקת את כל הדרוש לשעות ארוכות (מאד) של הנאה. היא כוללת בתוכה מפרט תכני מפלצתי, כולל מעבד בעל שלוש ליבות תוצרת IBM (כל אחת במהירות של 3.2 ג'יגה הרץ), מעבד גרפי Mhz 500 של ATI ונפחי זיכרון שונים, שעשויים להגיע גם ל-500 ג'יגה בייט.

בין המשתנים השונים המרכיבים את המפרט הטכני של המכשיר, אסור להתעלם מסוגיית הפריצה שלו. בדרך זו ניתן להפעיל משחקים שאינם מקוריים באמצעות דיסקים או פלטפורמות אחרות, מה שכמובן חוסך הון עתק ומגדיל את אפשרויות ההנאה שמספק המכשיר עוד יותר. בתנאים האלה, אין צל של ספק שאחת השאלות המרכזיות ביחס למכשיר XBOX 360 ממוצע היא האם הוא פרוץ, ואם כן – באיזו דרך.

מגוון סוגי פריצות לאקס בוקס

כשמדברים על פריצה לאקס בוקס 360, צריכה לעלות שאלה מרכזית נוספת: "איזו פריצה?", אשר התשובה אליה ממש לא חד משמעית. הפריצה הפשוטה ביותר (וזה עניין יחסי, כפי שתראו בהמשך) היא פריצת RGH, אשר במהות שלה היא פריצת זיכרון המכשיר. זוהי פריצה יעילה, המותקנת על ידי צ'יפ ומבוססת על שינויים בתוכנת המכשיר. בסוף הדרך, אמורה הפריצה לאפשר הפעלה של כל משחק, כולל הרחבות ותוספות, על פני התקני זיכרון, דיסק קשיח או Disk on Key – למעשה, כל מדיה למעט תקליטורים. קיים בנמצא שדרוג לפריצה זו, בשם DEMON/Dual Nand, אשר מעניק את האופציה עבור המשתמש לבחור בין שני מצבים: מצב מקורי (על פיו הפריצה כאילו לא התבצעה) ומצב פרוץ. ניתן לבחור בפריצה זו רק כאשר נעשית פריצת RGH, כאשר המכשירים היחידים התומכים בכך הם אלה אשר נפח הזיכרון שלהם עומד על 250 ג'יגה בייט.

הפריצה המרכזית הבאה עונה לשם LT3, והיא מהווה פריצה במובן שהתרגלנו להכיר מקונסולות אחרות: מטרת העל שלה היא לאפשר הרצה של דיסקים צרובים בכונן ה-DVD של המכשיר, כאשר השגת מטרה חשובה זו מתבצעת בהליך המשלב בין התקני חומרה לבין שינויי תוכנה (שימו לב שההליך שונה בכל סוג של מכשיר אקס בוקס). סוג נוסף של פריצת LT3 הוא LTU/LTU2, אשר מאפשרות לפרוץ גם כונני DVD אשר מעצם המהות שלהם לא ניתן לפרוץ אותם בדרך ה"מסורתית" שתוארה מעלה (עקב הגרסה הספציפית שלהם). הפריצה מבוססת על החלפת לוח כונן ה-DVD, כאשר קונסולות אקס בוקס 360 שיוצרו לאחר חודש אוגוסט 2011 זקוקות לפריצת LTU על מנת שניתן יהיה להסב אותן בהמשך הדרך לפריצת LT3.

הלאה, לפריצות הזיכרון Xkey, או Xk3y. בכוחן להפעיל משחקים אשר מגיעים על גבי דיסקים, כקבצי ISO, באמצעות התקני זיכרון חיצוניים: החל מדיסק און קי ועד לדיסקים קשיחים בנפחים שונים. לצורך הפריצה מותקן רכיב פיזי בתוך קונסולת המשחקים, כאשר בדומה לפריצת Demon/Dual Nand יכול המשתמש לאחר מכן לבחור בין מצב פרוץ לבין מצב מקורי.

אל תעשו את זה לבד

בעידן הנוכחי, בו אנחנו מחפשים תשובה לכל שאלה ב-Google, ייתכן מאד שתהיו מעוניינים למצוא גם מדריכים המסבירים כיצד ניתן לבצע את הפריצה של מכשירי XBOX 360. אבל, וזה אבל גדול מאד, ההמלצה הברורה (או אפילו הכמעט יחידה) היא להשאיר את מלאכת הפריצה למומחים. הסיבה לכך היא שפריצת אקס בוקס נחשבת למשימה מורכבת תמיד, אשר בהיעדר ידע מתאים וציוד ייעודי עלולה לא רק שלא להצליח – אלא גם להביא לנזק בלתי הפיך למכשיר. הפריצה מוצעת כיום במחיר שהוא באמת שווה לכל נפש, כאשר ישנן חברות המאפשרות לרכוש את המכשיר כשהוא פרוץ כבר בנקודת ההתחלה.