מוצרים מומלצים
טלפון חנות / מכירות :
03-6720011
ראשימאמרים וביקורותמאמריםמה עדיף, אקס בוקס או פלייסטיישן? יתרונות וחסרונות

מה עדיף, אקס בוקס או פלייסטיישן? יתרונות וחסרונות

אתם מעוניינים לרכוש קונסולת משחק, כזו שתספק לכם שעות ארוכות מאד של הנאה. אתם לא מוכנים להתפשר ורוצים לבחור רק בטוב ביותר. ייתכן שכבר הבנתם כי יש עבורכם שתי אופציות המובילות את התחום. מצד אחד של הזירה, עומדים להם מכשירי הפלייסטיישן למיניהם, תוצרת סוני. מן העבר השני מכשירי הדגל של חברת מייקרוסופט, הלא הם מכשירי האקס בוקס. אתם ניצבים אובדי עצות בחנות המשחקים, מנסים להבין מהי האפשרות המומלצת ביותר מבין אלה. במה תבחרו?

כפי שתראו מיד, קשה לספק תשובה חד משמעית לשאלה, כאשר לכל קונסולה יש יתרונות מגוונים משלה. הנה סקירה כל כמה מהנקודות המרכזיות שאתם צריכים להתייחס אליהן.

ביצועי המכשירים

פרמטר מרכזי בבחירת קונסולת משחקים הוא הרמה הגרפית שהיא מספקת. מהבחינה הזו, יש עבורכם חדשות טובות מאד: לא משנה מה תבחרו, אקס בוקס או פלייסטיישן, אתם צפויים להיתקל בגרפיקה בה לא נתקלתם מעולם. על מנת להבחין בהבדלים בגרפיקה יש צורך לעיתים בזכוכית מגדלת, כאשר בשני המקרים האיכות היא מצוינת, או אפילו כמעט מקסימלית.


כשזה נוגע לרכיבי החומרה, האיכות הגבוהה נשמרת אף היא: המכשירים יכולים להפעיל משחקים, אפילו "כבדים", ללא קושי. אם ישנו פער מסוים בביצועים הוא לטובת סוני, אם כי זהו פער שכמעט ואינו מורגש.


המשחקיות ומגוון הפיצ'רים

קונסולות המשחקים המתקדמות האלה, מטבע הדברים, עושות הכל על מנת לספק לשחקנים את חווית המשחק המלאה ביותר. בשתיהן החוויה גדולה מאד, אם כי שונה במקצת: מכשירי האקס בוקס, למשל, ידועים ברכיב הקינקט, אשר למעשה מאפשר לזהות את תנועותיו של השחקן, מה שמשפיע על תנועת הדמות במשחק (צריך לקחת בחשבון שגרסה עם קינקט יקרה יותר בכמה מאות שקלים). הממשק באקס בוקס נחשב למעט נוח יותר, מבחינה העיצובית והשיטוט בו, כאשר מעלה אחרת שלא קיימת במכשירי פלייסטיישן היא היכולת לשמור את מיקום השחקן המדויק במשחק כשמכבים את הקונסולה: במילים אחרות, בעת כיבוי והדלקה מחדש ניתן להמשיך במהירות מאותה נקודה בדיוק.


כשזה נוגע לפיצ'רים המגניבים של קונסולת המשחקים – עוד פרמטר בו רבים מתחשבים – דומה כי ידם של מכשירי האקס בוקס על העליונה. הם מציעים תכנים מגוונים ייחודיים, דוגמת אפשרות להורדת תכנים או הפעלה של אפליקציות במחשב. עם זאת, יש לסייג מעט את הקביעה הזו ולציין כי חלק מהתכנים האלה אינו זמין כלל בישראל. אחת הביקורות שנמתחו כנגד מייקרוסופט היא הרצון שלה להציע משחקים בהם ניתן לשחק רק לאחר חיבור לרשת האינטרנט. כרגע התכנית הזו לא יצאה בפועל, אך היא כן הצליחה לעורר חשש בקרב לא מעט גיימרים.


המחיר

על קונסולת משחקים איכותית באמת תצטרכו להוציא סכום של כמה אלפי שקלים, זה ברור. אבל האם יש הבדלים ביניהם פלייסטיישן ואקס בוקס? ובכן, כן. אבל לא בטוח שזה כל כך חשוב. סקירה מהירה של שדה המשחק מראה שמכשירי אקס בוקס נוטים להיות יקרים יותר ממכשירי פלייסטיישן. אבל, וזה אבל גדול מאד, צריך לקחת בחשבון כמה דברים. ראשית, מדובר בפער מצומצם מאד, של מאות שקלים בודדים: זה בהחלט כסף, אך דומה שהפער אינו גדול דיו על מנת להתבסס רק עליו. בנוסף, לכל דגם ספציפי תחת המותג הזה יש חוקים משלו, כך שלעיתים תמונת המחיר אינה חד משמעית.


שנית, בעת בחירת מכשיר צריך לקחת בחשבון גם את עלויות התחזוקה (אם נדרשת), המשחקים והצריבה. בקטגוריה הזו דומה כי דווקא מכשירי האקס בוקס מנצחים, כאשר הליך הפריצה שלהם נחשב למהיר, פשוט ולא פעם גם זול יותר מאשר במקרה של מכשירי פלייסטיישן.