מוצרים מומלצים
טלפון חנות / מכירות :
03-6720011
ראשימאמרים וביקורותמאמריםהמדריך השלם לרכישת קונסולת אקס בוקס

המדריך השלם לרכישת קונסולת אקס בוקס

בשעה טובה, החלטתם לרכוש את אחת מקונסולות המשחקים היותר איכותיות ומומלצות יותר – אקס בוקס של חברת מייקרוסופט, כמובן. אתם יודעים כי אתם ניצבים מרחק קצר מאד משיפור שעות הפנאי שלכם בצורה ניכרת, עם מכשיר שיספק לכם הרבה מאד שעות של הנאה. כיאה לחשיבותה של הרכישה, אתם מעוניינים לבצע אותה על פי הספר וללא טעויות, מה שיעניק לכם שקט נפשי של ממש. הנה מספר דגשים שרצוי מאד שתבצעו בדרך לרכישת מכשיר האקס בוקס המושלם.

הגדרת הצרכים (או: סקירת הדגמים המרכזיים)

כאשר ניגשים לרכוש מכשיר אקס בוקס, צריך לשאול שאלה עיקרית אחת: "איזה מכשיר?". התשובה היא אחת מבין השתיים הבאות. האופציה הראשונה היא לרכוש מכשיר אקס בוקס 360, שיצא לראשונה ב-2005 ומאז שבר שיאים עם מספר גרסאות מוצלחות במיוחד. זהו דגם אופנתי, הידוע בחדשנות שלו ונחשב למתקדם בכל קנה מידה. חשוב לציין שגם תחת המותג הזה אפשר למצוא מספר דגמים, הנבדלים ביניהם בתכונות הספציפיות ואף בתג המחיר. דגם ה-Core הוא הזול מכולם, כאשר הבעיה העיקרית היא שהוא פועל רק באמצעות כרטיסי זיכרון. דגם ה-Arcade מתקדם מעט יותר הנחשב לאחד הנפוצים מבין דגמי האקס בוקס 360: הוא כולל זיכרון של 256 מגה בייט, שלט אלחוטי ושלל חידושים. דגם הפרימיום הוא דגם מתקדם, אך שיווקו כמעט ולא נעשה יום. דגם ה-Elite הוא דגם יוקרתי ומשוכלל, עם דיסק קשיח של 120 ג'יגה בייט, כבל HDMI ואוזניות "מדונה". דגם פופולארי אחר הוא ה-Slim, לו נפח זיכרון של 250 ג'יגה בייט ואפשרות חיבור לרשת האלחוטית. Slim Arcade הוא דגם נוסף, לו ארבעה ג'יגה בייט זיכרון.


OBOX ONE הוא המותג המרכזי השני של מייקרוסופט, שעה שהוא הושק ב-2013 ועורר מיד תשומת לב חיובית. העיצוב של הדגם ידידותי ונוח לשימוש, הזיכרון הפנימי הוא בנפח של שמונה ג'יגה בייט והדיסק הקשיח בגודל של 500 ג'יגה בייט. זוהי גרסה הנחשבת לחסכונית בחשמל, אך מגיעה עם תג מחיר מעט גבוה יותר.


הגורמים שמשפיעים על ההחלטה

כמובן שהסקירה שהובאה כאן בסיסית מאד ולא מתקרבת אפילו לבטא קמצוץ מהיכולות של כל מכשיר, כמו גם היתרונות הייחודיים שלו. אנחנו ממליצים להתייעץ עם המוכרים בחנות, או אפילו להתרשם מביצועי הקונסולות בפועל טרם הבחירה. ברמה הכללית, עם זאת, אפשר לטעון כי הגרסה שמספקת את התמורה הטובה ביותר למחיר, לדעת רבים, היא XBOX 360 מדגם ה-Slim. לעומתו, הגרסה הנחשבת לאיכותית ביותר, אך גם יקרה יותר, היא XBOX ONE. לא מעט אנשים מבצעים את הדרך ההפוכה, כלומר, מגדירים מראש תקציב שיכול לשמש אותם לרכישת קונסולת משחקים ופשוט רואים מהן האפשרויות העומדות בפניהם בתקציב זה. ניתן בהחלט לנקוט גם בקו הפעולה הזה.


בהמשך לכך, מומלץ מאד להכניס לתוך משוואת ההחלטה על מכשיר אקס בוקס לא מעט נוספים. עליכם לחשוב כבר בנקודת ההתחלה על השימושים שאתם מצפים מהמכשיר, מה שעשוי להשפיע על הבחירה. אם אתם צרכנים כבדים של משחקים או תכנים שונים, למשל, אתם בהחלט יכולים לבחור מראש מכשיר המציע נפח זיכרון עצום, מה שיאפשר לכם ליהנות מהעוגה כולה ולהשאיר אותה שלמה כמעט לחלוטין.


הגורם שמאחורי המכשיר

לדגמי האקס בוקס השונים אחראית חברת מייקרוסופט, ענקית הטכנולוגיה הנחשבת לאחת המובילות והמוכרות בעולם. לכן, אתם יכולים לקבל שקט נפשי של ממש בעת רכישת אחד מהמוצרים שלה. אבל, וזה אבל משמעותי במיוחד, עליכם לתת את הדעת גם על מאפייני החנות ממנה אתם רוכשים את המוצרים בפועל. זה מתחיל, כמובן, עם תג המחיר, כאשר מחירי הקונסולות השונות משתנים בין החנויות הפועלות בשדה המשחק. הפערים עשויים להגיע למאות שקלים, ולכן להיות גם משמעותיים. מצד שני, חשוב לזכור שבתחום הזה המחיר אינו חזות הכל, כאשר האמרה הידועה לפיה מה שזול "מדי" עלול להתברר כיקר עובדת שעות נוספות.


מכאן נובע בהכרח שבעת בחירת חנות שתספק עבורכם את המכשירים צריך להתבונן לא רק על המחיר, אלא גם המקצועיות של אנשי החנות. זוהי צריכה להיות חנות אמינה, המשווקת מגוון רחב של מכשירי אקס בוקס מכל הסוגים (לרוב, לצד קונסולות משחק אחרות). הדבר יגדיל את הסיכויים לכך שבעת צורך לפנות לחנות בשנית, למשל בעת תקלה במכשיר, לא תהיינה צפויות בעיות.


המטרה: אחריות מקיפה וארוכת זמן

כאן בדיוק צריך להתחיל לדבר על סוגיית האחריות, המשמעותית אף היא בעת בחירת קונסולת משחקים. גם אם מכשירי אקס בוקס עומדים בדרגות האיכות הגבוהות ביותר ומגלמים בתוכם את מיטב הטכנולוגיה, עליכם לדעת כי תקלות הן בגדר אפשרות: אלו הם מכשירים הכוללים הרבה מאד רכיבים רגישים ואשר אינם חסינים בפני נפילות, פגיעות פיזיות או נזקי מים.


לכן, מומלץ בהחלט להעדיף חברות אשר מעניקות אחריות ארוכה ככל האפשר על המכשיר: האחריות המינימלית שניתן להתפשר עליה היא חצי שנה, כאשר כל פרק זמן הארוך מכך הרי הוא מבורך. בהמשך לכך, חשוב לסקור היטב את סעיפי האחריות ולראות מה בדיוק היא כוללת: זאת מכיוון שאין זה מובן מאליו כלל שהאחריות תתייחס לכל אחד מהתרחישים של נזק למכשיר, בטח שלא באופן זהה.


משחקים, פריצות ומה שביניהם

עם כל הכבוד למאפיינים המגוונים של קונסולות ה-XBOX למיניהן, את מירב תשומת הלב יכולים בהחלט לקבל המשחקים, שמציעים ביצועיים גרפיים מתקדמים, חווית משחק ללא פשרות ורמת אתגר משתנה כשהם מושמים בקונסולה. הבעיה, ניחשתם נכון, היא שכיאה לאיכותם של המשחקים גם המחיר שלהם אינו בטל בשישים כלל וכלל. כאשר כל גיימר רוצה כמובן להתנסות בכמה שיותר משחקים, לכן, עלול הוא להיתקל בחסם כלכלי שימנע ממנו לעשות זאת. התפשרות על מספר בודד של משחקים עלולה לפגוע בצורה דרסטית בחוויה לה מצפים בעת רכישת המכשיר.


החדשות הטובות הן שיש בנמצא פתרון, והוא פריצת מכשירי אקס בוקס על מנת שיהיה ניתן להפעיל עליהם משחקים צרובים. כיום ישנן מספר שיטות פריצה, כל אחת עם מאפיינים ויתרונות משלה, או ליתר דיוק: כל אחת מאפשרת "לפתוח" פונקציות שונות. ישנן פריצות המאפשרות שימוש בדיסקים צרובים, למשל, בעוד אחרות מאפשרות הפעלת משחקים באמצעות התקן הנמצא בזיכרון המכשיר, בין אם החיצוני ובין אם הפנימי. על אותו עיקרון, ישנן פריצות אשר כוללות שני מצבים, עם אפשרות לבחירה בין מצב פרוץ של המכשיר למצב "מקורי", ולעומת זאת כאלה שמשנות בצורה דרסטית את מאפייני המכשיר בכל עת.


אנחנו ממליצים כן לבצע פריצת מכשירים, ולו מכיוון שבדרך זו ניתן לנצל את המכשיר הרבה יותר. אלא שכיאה למורכבות המשימה, ולנזק המשמעותי שעלול להיגרם כאשר ביצועה נעשה שלא על פי הספר, הבחירה של החברה הפורצת את המכשירים חייבת להיות מושכלת אפילו יותר מזו שרק מוכרת את המכשירים. אפשר בהחלט לבחור בראש בחברות המציעות את ה"חבילה המלאה" – כלומר, שיווק מכשירים פרוצים, פריצת מכשירים קיימים וכן מכירת משחקים ואביזרים שונים – מה שמונע את הצורך לבקר במספר חנויות במקביל. בחירה שכזו תהיה לרוב גם זולה יותר ופשוטה יותר לביצוע.


אם תקפידו על כל הדגשים האלה, אין סיבה שלא תבצעו את הרכישה המשתלמת ביותר והמתאימה ביותר לצרכים שלכם.