מוצרים מומלצים
טלפון חנות / מכירות :
03-6720011
ראשימאמרים וביקורותמאמריםקונסולת אקס בוקס יד 2 - האם כדאי לרכוש?

קונסולת אקס בוקס יד 2 - האם כדאי לרכוש?

חלקנו, ובמיוחד אנשים צעירים שרק החלו את חייהם, נוטים לרכוש מוצרים רבים לבית שהם דגמי יד שנייה ולאו דווקא חדשים מהחנות. אין שום דבר רע בכך שהרהיטים בסלון, המיטה או הרכב הם יד שנייה שכן בדרך זו ניתן לחסוך כסף רב. לעומת זאת, כשמגיעים למוצרים אלקטרוניים מתחילה ההתלבטות. אפילו מוצר אלקטרוני חדש מהאריזה יכול להתקלקל מהר כתוצאה מתקלה לא ידועה במערכות שלו ואם קנינו יד שנייה, אין לנו למי לפנות, כך שזרקנו כסף לפח. במקרה של האקסבוקס, האם כדאי לרכוש יד 2?

סיכון מול חסכון

בואו נשים את הקלפים על השולחן. יש שני צדדים עיקריים לשאלה הזאת: המחיר שאנחנו משלמים לעומת הסיכון לתקלה במכשיר. תיקון במעבדה עשוי לעלות כסף רב ובעצם "להקפיץ" את המחיר הכולל ששילמנו על המכשיר אפילו מעבר לעלות של מכשיר חדש, שכן, אין כתובת לפנות אליה במידת הצורך. אופציה נוספת - הכל יסתיים בשלום ואנחנו נהנה ממכשיר האקסבוקס שלנו שנים רבות.


ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון כשבודקים קונסולת אקסבוקס יד שנייה ושוקלים האם כדאי לרכוש אותה או מכשיר חדש מהחנות:


מה גיל המכשיר?
לפעמים אפשר למצוא קונסולות יד שנייה "מהאריזה", כלומר מישהו שרכש את האקסבוקס ולא השתמש בה בתקופה הקצרה שהוא החזיק בקונסולה. המחיר בד"כ יהיה יותר גבוה אבל לא גבוה כמו לקנות מכשיר חדש לחלוטין. יתכן שאפילו תקבלו חלק מהאחריות עליו במידה והרוכש המקורי מספק את חשבונית הקנייה (קחו בחשבון שתצטרכו לבקר בחנות ממנה המכשיר נקנה).


מהו תת הדגם של המכשיר?
זהו נופך נוסף של סוגיית הגיל - לאורך חיי האקסבוקס, מיקרוסופט הוציאה וריאציות שונות עם שיפורים. למשל, כשאקסבוקס 360 יצא לראשונה בשנת 2005, לסדרות היצור המקוריות הייתה בעיית התחממות שבסדרות מאוחרות יותר כבר לא. בנוסף, לאורך השנים יצאו גרסאות רזות של האקסבוקס, גרסאות עם נפח דיסק גדול יותר וכדומה.


האם תקבל אביזרים נוספים?
בתור התחלה, כמה שלטי משחק מגיעים עם האקסבוקס מהמוכר? האריזה המקורית של המכשיר בדרך כלל מגיעה עם שלט אחד בלבד. רוב השחקנים ירצו לקנות שלט נוסף, גם כדי לשחק עם חברים בסלון, כדי להחליף במקרה ולשלט נגמרה הסוללה וכתוצאה מבעיות דומות. האקסבוקס 360 לא הגיע במקור עם מצלמת ה-Kinect, בעוד ה-XBox One הגיע בהתחלה עם קינקט ורק בסדרות יצור מאוחרות יותר מיקרוסופט החליטה למכור אותו ללא הקינקט. לכן, בהתאם לדגם שאתם מחפשים, בדקו האם הוא כולל את הקינקט ושקלו האם זה משהו שאתם מוכנים להתפשר עליו.


משחקים נלווים
האם המוכר יד שנייה מספק משחקים? במקרים רבים כשתגיעו לקנות מארז אקסבוקס חדש מחנות, תקבלו גם משחק או שניים יחד עם הקונסולה כדי שיהיה עם מה לשחק בהתחלה. אם המכשיר הוא מיד שניה, הוא לא יגיע עם משחקים בכלל ותצטרכו לקנות בנוסף לו גם משחקים. זכרו לשקלל זאת בחישוב העלות הכוללת שאתם משלמים על המכשיר. מצד שני, יכול להיות שהמוכר יזרוק פנימה את כל אוסף המשחקים שלו, ואז אתם מסודרים.


קחו אחריות

אחרי ששקללתם את כל הפרטים האלו וביצעתם השוואה מול ההצעות לאקסבוקס חדש בחנות, אתם יכולים להחליט באופן אחראי האם לקנות מכשיר יד שנייה או חדש. זכרו גם שתמיד עומדת בפניכם האופציה לעשות ביטוח ("אחריות") פרטי על המכשיר במעבדה הקרובה לביתכם, כך שגם אם תתקלו בבעיה בלתי צפויה, תוכלו לקבל מענה עבורה. שקללו גם את האפשרות הזאת כשאתם מבצעים החלטה.


ובכל מקרה, קחו את זה בקלות. יש לכם עכשיו קונסולת אקסבוקס חדשה. זה הזמן להתרווח על הכורסא ולבלות את סוף השבוע הקרוב בפיצוץ חייזרים. בהצלחה!